Zalety obróbki CNC

CNC (ComputerNumericalControlled) jest to proces szeroko stosowany we wszystkich rodzajach produkcji. Maszyny te sterują narzędziami takimi jak tokarki, młyny i szlifierki.

Obróbka CNC

skrawanie

Podczas obróbki CNC narzędzia są sterowane numerycznie i mogą być dostosowane do każdego projektu, który obejmuje zarówno elementy metalowe, jak i plastikowe. Maszyny CNC są wydajne, szybkie i doskonałe w redukcji odpadów materiałowych, dlatego jest to najbardziej popularny sposób produkcji części. Jest to metoda stosowana w nowoczesnej obróbce skrawania do projektowania komponentów oraz wykonywania szerokiego zakresu powiązanych zadań.

Obróbka CNC niesie wiele korzyści. W porównaniu do obróbki ręcznej proces ten jest o wiele bardziej precyzyjny i może być powtarzany ponownie w dokładnie taki sam sposób, bez względu na to, jak skomplikowany jest początkowy projekt. Maszyny CNC są używane do najbardziej złożonych kształtów 3D na świecie, które wymagają wysokiego poziomu precyzji.

Obróbka CNC rozpoczyna się od rysunków CAD w 2D i 3D z kodem tworzonym specjalnie dla maszyny CNC. Po załadowaniu programu wykonywany jest test, aby zapewnić, że wszystko przebiega płynnie. Po wykonaniu testu proces tworzenia produktów można rozpocząć i powtarzać wielokrotnie.

Różne warianty obrabiarek CNC. Prawie każdy element wyposażenia do obróbki metali jest dostępny w innym typie CNC. Różne typy obrabiarek CNC obejmują frezy, tokarki, obrabiarki elektroerozyjne i wycinarki plazmowe.

Jakie są dokładne korzyści z obróbki CNC?

- Wysoka precyzja - wykorzystanie CAD tworzy niezwykle dokładne rysunki przed rozpoczęciem procesu CNC.

- Łatwość powtarzania - Po stworzeniu projektu lub szablonu, może być on używany wielokrotnie do produkcji dokładnej kopii do dokładnych specyfikacji.

- Ekonomiczne rozwiązanie - Obróbka CNC jest niezwykle dokładna, więc odpady są utrzymywane na minimalnym poziomie. Maszyna CNC pozwala również użytkownikowi na pełne wykorzystanie surowców.

- Zwiększa prędkość produkcji - Prędkość produkcji z wykorzystaniem maszyn CNC jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi technikami obróbki.

- Zwiększa poziom bezpieczeństwa - Cały proces jest zautomatyzowany, co oznacza, że należy go tylko i wy≤łącznie regularnie kontrolować, pozostałą pracę wykonuje system oraz maszyny CNC. Dzięki czemu nikt nie jest narażony na potencjalne szkody.

- Bardzo wydajne - maszyny CNC wyposażone są w wewnętrzny czujnik zapewnienia jakości, co sprawia, że są bardzo wydajne. Po wykryciu usterki maszyna przestaje działać, aby zapobiec marnowaniu materiału.


źródła:
http://zomit.eu/